State Advisers

Northeast District

  • Arvada-Clearmont HS (1A)   Dawn Knudsvig - YB
  • Big Horn HS (2A)   Andrew Marcure - YB
  • Buffalo HS (3A)   Walter Farwell - YB
  • Campbell County HS - Gillette (4A)   Claire Carter - YB, NP
  • Douglas HS(3A)   Randy Sieg - YB
  • Hulett HS (1A)   Carla Snook - YB
  • Kaycee HS (1A)   Natalie Maxwell - YB
  • Kelly Walsh HS (4A)   Liz Masterson - YB, NP
  • Midwest HS (1A)   Andy Zavodny - YB, NP
  • Moorcroft HS (2A)   Tom Schmidt - YB, NP
  • Natrona County HS (4A)   Lisa Gray - YB, NP
  • Newcastle HS (3A)   Jim Stith - YB, NP
  • Normative Services (1A)  
  • Sheridan HS (4A)   Bob Hanchett - YB, Brian Riser- NP
  • Sundance HS (2A)   Kathy Eddy - YB
  • Tongue River HS (Dayton ) (2A)   Andee Anderson - YB
  • Upton HS (1A)   Karla Ludermann - YB
  • Wright HS (2A)   Anne Ziegenhorn - YB

Northwest District

  • Burlington HS (1A)   Bonnie Krause - YB
  • Cody HS (3A)   Mike Riley - YB, NP; Erika Quick - BV
  • Dubois HS (1A)  Katie Seabolt - YB, NP
  • Greybull HS (2A)   Lynn Forcella - YB
  • Lander Valley HS (3A)   Beth Breining - YB, NP
  • Lovell HS (3A)   Cindy Asay - YB, NP
  • Meeteetse HS (1A)   Amy Williams - YB
  • Powell HS (3A)   Mike Henry - YB
  • Riverside HS (Basin) (2A)   Kaitlyn Keller - YB, NP
  • Riverton HS (4A)   Tomi Kirland - YB; Tyler Krietzer - NP
  • Rocky Mountain HSl (Cowley) (2A)   Skye Madder - YB, John Samuels - NP
  • Shoshoni HS (2A)   Jillian Miller - YB, NP
  • Ten Sleep HS (1A)   Jake Zent - YB
  • Hot Springs County HS - Thermopolis (2A)   Steve Rodabaugh - YB
  • Wind River HS (2A) (Pavillion)   Ryan Sennett - YB
  • Worland HS (3A)   Stephanie Anderson - YB
  • Wyoming Indian HS (2A)   Darlene Powell - YB; Carol Turner - NP

 

SOUTHWEST DISTRICT

  • Big Piney HS (2A)   Erin Denos - YB, NP
  • Cokeville HS (1A)   Steve Beck - YB
  • Encampment HS (1A)   Rick Martin - YB
  • Evanston HS (4A)   Aaron Dalton - YB, NP
  • Green River HS (4A)   Nancy Rider, Laurie Schanzenbach - YB
  • Hanna Elk Mtn HS (1A)   Nancy Munsinger - YB, NP
  • Jackson Hole HS (3A)   Michelle Roundy - YB
  • Kemmerer HS (3A)   Denise Sargent - YB
  • Little Snake River Valley HS (Baggs) (1A)  Julia Johnson - YB, Ann Wille - NP
  • Lyman HS (3A)   Jason Wheeler - YB
  • Mountain View HS (2A)   Carleen Bullinger - YB
  • Pinedale HS (3A)   Heather Phelps - YB
  • Rawlins HS (3A)   Trisha Hofmann - YB
  • Rock Springs HS (4A)   MacKenzie Faris - YB; Lisa Biegler - NP
  • Saratoga HS (1A)   Jared Mason - YB, NP
  • Star Valley HS (Afton) (4A)   Kelly Fullmer - YB, NP

SOUTHEAST DISTRICT

  • Burns HS (2A)   Heather Goodwine - YB, NP
  • (Cheyenne) Central HS (4A)   Otty Roney - NP; Amy Tighe - YB
  • (Cheyenne) East HS (4A)   Dan Morris & Sonya Turner - YB, NP; Terri Brantz - BV
  • (Cheyenne) South HS (4A)   Scott Hume - YB, NP
  • Chugwater HS (1A)   Frances Caster - YB
  • Glendo HS (1A)   Elizabeth Black - YB
  • Glenrock HS (3A)   Kyle Dalke - YB; Ryan Collier - NP
  • Guernsey-Sunrise HS (1A)   Jason Harmon - YB
  • Laramie HS (4A)   Denja Pommarane - YB; Wes Bergenti - NP
  • Lingle-Ft. Laramie HS (1A)   Stacey Bergeson - YB
  • Niobrara County HS (Lusk) (2A)   Barbara Baker - YB, NP
  • Pine Bluffs HS Patrick Cosner - YB, NP
  • Rock River HS (1A)   Terrance Reece - YB, NP
  • Southeast HS (Yoder) (1A)   Brian McGuire - YB
  • Torrington HS (3A)   Kristi McGuire, Juel Afdahl, Jeff Halley, - YB; Nicole Sherwood - NP
  • Wheatland HS (3A)   Jenny Waddell - YB